Potřebujete pomoci? Zavolejte nám
+421 46 5465546
(Po - Pá: 8:00 - 15:00)
Kategorie produktů
Filtrování produktů

Cena

Cena

Barva

Barva
  • Bílá (2)
  • Modrá (2)

Nosnost

Nosnost

Materiál

Materiál
  • pěna
Rozměry

Délka

Délka

Výška

Výška

Šířka

Šířka
Potřebujete poradit?
+421 46 5465546
info@izdrav.cz

Berly

Bolest nohou a kloubů, křečové žíly, pooperační a poúrazové stavy či snížená stabilita při chůzi nebo stání – to vše jsou problémy, při kterých mohou pomoci berle. Tyto spolehlivé a osvědčené pomůcky přinášejí pacientům s pohybovými obtížemi jistotu a komfort. Pomáhají jim stát se samostatnějšími, zvyšují jejich pohodlí a dovolují jim nadále provádět běžné činnosti dne, včetně osobní hygieny, péče o domácnost, ale i procházek na čerstvém vzduchu.

Berle jsou primárně určeny na pomoc při chůzi, ale také pomáhají udržet stabilitu a snižují zátěž na dolní končetiny, díky čemuž pohybový aparát tak netrpí. Do naší nabídky jsme zařadili všechny typy berlí, a tedy francouzské i německé. Máme je skladem v různých velikostech. Všechny lze nastavit nebo fixně zkrátit na požadovanou délku. Některé modely jsou po lékařském předpisu propláceny i zdravotní pojišťovnou.

 

Jaký je rozdíl mezi francouzskými a německými berlemi?

Oba typy berlí se používají při problémech s pohybovým aparátem, kyčlemi, koleny či kotníky, dále při zlomeninách v dolních končetinách, po různých úrazech a operacích. Německé - podpažní berle se ale  většinou doporučuje používat jen pacientům s problémy na jedné končetině, a zároveň v krátkém časovém horizontu – například při rekonvalescenci po úrazu nebo po operaci. Francouzské berle lze použít i při postižení obou nohou, a to po delší časové období. Pro mnohé, především pro starší lidi, jsou francouzské berle pohodlnější než německé berle.

 

Německé - podpažní berle

Název německé berle označuje klasické podpažní berle. Ty se téměř vždy používají v páru. Stabilitu poskytnou zejména mladším pacientům po úrazech, operacích a jiných problémech pohybové soustavy, kdy je třeba odlehčit jednu nohu od tlaku během chůze. Při jejich používání se váha těla přesouvá do ramen a zad, díky čemuž se pacient dokáže pohybovat samostatně a relativně bez bolesti.

Používají se relativně jednoduše, přesto téměř každému pacientovi chvilku trvá, než si na ně zvykne. Jak je správně použít? Pacient se chytí madla ve středu berle, vyztuženou část si opře pod paždí a při chůzi přenese váhu na ruku a rameno tak, aby měl při chůzi dostatečnou oporu, ale zároveň nedostoupil na nohu. Berle nahrazují nemocnou nohu, takže vždy platí, že nejprve je třeba „udělat krok“ berlemi, následně se na ně zavážit a pomocí zdravé noze udělat další krok dopředu.

Nevýhodou těchto berlí však je, že i když jsou nastaveny ve správné výšce, mohou při delším chození nebo stání tlačit pod pažemi. Proto se nedoporučuje pořídit si je v případě, že vás trápí dlouhodobý problém s chůzí. Může být totiž opravdu náročné a nepříjemné s nimi absolvovat delší pěší trasy. Problém s nimi mohou mít i starší lidé, kteří pohyb na německých berlích neumí dostatečně koordinovat, případně nemůžou váhu přenést na ramena.

 

Francouzské berle

Francouzské berle jsou široce rozšířeny zejména mezi seniory, ale často je využívají i mladší osoby. Poskytují jistotu, stabilitu a úlevu od tlaku na nohy u osob s dysfunkcemi pohybového aparátu nebo při poúrazových stavech. Používají se v podstatě při podobných pohybových problémech jako podpažní berle. Většinou jsou však určeny pro pacienty s dlouhodobými problémy.

Pro mnoho lidí jsou pohodlnější, a na používání i jednodušší, než německé berle. Vytváří jen tlak na ruce, což ocení zejména lidé se slabšími rameny. Pacient při chůzi pevně uchopí madlo a opře se do opěrky. Část váhy se tak přenese do rukou a mírně do páteře, díky čemuž se bude pacientovi kráčet lépe a s menší bolestí. Podle typu pohybového problému lze používat obě nebo jen jednu berli – vždy na druhé straně, jako je postižená noha.

 

Jak správně nastavit výšku berle?

Výška berle závisí na tom, jak vysoký je pacient a také kterou berlu bude používat. Oba typy je ale třeba měřit v obutém stavu a na rovném povrchu. Berle se pak na požadovanou výšku dají nastavit buď manuálně, nebo je zapotřebí mechanický zásah. Nikdy do berle mechanicky nezasahujte sami, protože by se mohla poškodit její stabilita. My vám po dohodě berle na požadovanou výšku nastavíme.

 

Jak nastavit výšku francouzské berly?

  1. Berlu opřete kolmo o zem, cca pár centimetrů od nohou.
  2. Ruce svěste volně vedle berle.
  3. Nastavte berlu tak, aby bylo madlo pro držení ve výšce vašeho zápěstí (ohybu zápěstí).
  4. Opěrka by pak měla končit pár centimetrů pod loktem, aby se dal loket dobře ohnout.

K francouzské berle se nesmíte sklánět směrem dolů – tehdy je vám její výška příliš nízká, ani se o ni opírat tak, že vám bude rameno nepřirozeně vystřelovat do výšky – tehdy máte berlu nastavenou příliš vysoko.

 

Jak nastavit podpažní berlu?

Postup je podobný, jako u francouzské berle:

  1. Berlu opřete kolmo o zem, cca pár centimetrů od nohou.
  2. Ruce svěste volně vedle berle.
  3. Berlu si nastavte tak, aby její vrchní polstrovaný okraj sahal přibližně 1 – 2 cm pod podpaží.
  4. Madla si pak podle této výšky upravte směrem nahoru

Zobrazit celý popis kategorie

Počet výsledků

1 - 23 z 23 produktů

Řazení produktů

Řazení produktů
FILTROVAŤ PRODUKTY

Berla 4-bodová

Skvělý pomocník pro lidi se sníženou pohyblivostí a seniory. Poskytuje podporu při chůzi a usnadňuje...

1 404 Kč – 1 642 Kč s DPH
Všechna práva vyhrazena © Igor Vlk - soukromá firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationclockcrosschevron-downmove