Potřebujete pomoci? Zavolejte nám
+421 911 717 966
(Po - Pá: 9:00 - 17:00)
Kategorie produktů
Filtrování produktů

Cena

Cena

Barva

Barva
 • Modrá (4)
 • Bílá (2)
 • Černá (1)

Nosnost

Nosnost

Materiál

Materiál
 • Polyester
Rozměry

Délka

Délka

Výška

Výška

Šířka

Šířka
Potřebujete poradit?
+421 911 717 966
info@izdrav.cz

Elektrické invalidní vozíky

Elektrický invalidní vozík zajistí člověku s handicapem snazší přístup kdekoli a kdykoli. Dává mu větší dávku samostatnosti, obratnosti a komfortu při vykonávání běžných činností dne. Je určen pro osoby, které buď nemohou zacházet s klasickým mechanickým vozíkem, nebo jsou naopak plně samostatné. Je nutno říci, že jde o dražší alternativu k mechanickým vozíkům, ale na druhé straně se elektrické vozíky snadněji ovládají a mají více praktických funkcí.

 

Jaké různé funkce mohou mít elektrické invalidní vozíky?

Jak doba napředuje, smart technologie se pomalu dostávají do každého odvětví našeho života. Výjimkou nejsou ani zdravotnické pomůcky a elektrické invalidní vozíky. Výrobci neustále vylepšují jejich funkce, aby lidem s handicapem poskytli co nejvyšší komfort a možnost zařadit se do běžného života. I proto jsou dnes již elektronické invalidní vozíky vybaveny více inteligentními a praktickými funkcemi. Toto jsou některé z nich:

 • ovládání směru a rychlosti vozíku joystickem,
 • možnost přizpůsobení rychlosti vozíku,
 • osvětlení a zpětné zrcadlo,
 • možnost složení, některé vozíky jsou navíc vybaveny funkcí automatického samosložení a samosložení,
 • výškově nastavitelné loketní opěrky a opěrky nohou,
 • zvukové výstražné signály,
 • integrovaná brzda, počítač kilometrů,
 • funkce naklápění v prostoru,
 • zvedání sedačky a polohovatelná zádová opěrka,
 • indikátor nabití baterie, zavazadlový box,
 • pojistka na přepnutí vozíku do manuálního režimu,
 • možnost vertikalizace pacienta,
 • funkce automatického zpomalení při jízdě z kopce,
 • dálkové ovládání, díky kterému dokáže pacient ovládat vozík i tehdy, když na něm zrovna nesedí (například jej odnavigovat na místo uskladnění apod.),
 • mobilní aplikace na dálkové ovládání.

Samozřejmě, ne každý elektrický invalidní vozík má v sobě integrovány všechny tyto funkce. Některé, jako například funkce samosložení a samosložení, jsou dostupné jen u vybraných modelů, většinou pohybujících se ve vyšších cenových relacích. Základem každého elektrického invalidního vozíku by však mělo být minimálně jednoduché ovládání joystickem, možnost přepnutí do manuálního režimu, bezpečnostní pás, světla a nastavení opěrek.

 

Překonávání překážek s elektrickým invalidním vozíkem není problém

Elektrické invalidní vozíky jsou především určeny k tomu, aby pacientům poskytly více samostatnosti a mobility. Je proto důležité, aby byly odolné vůči různým povrchům a dokázaly překonat i menší překážky. Většina modernějších vozíků tuto schopnost má. Člověk na vozíčku tak dokáže sám přejet i po nerovné silnici, po štěrku, nebo přes výmol. Bezpečí a překonávání překážek zajišťují odolná kolečka a odpružený, vyvážený podvozek.

Některé elektrické invalidní vozíky jsou navíc vybaveny protinaklápěcím systémem, což znamená, že vozík se nebude naklánět ani při sestupování či vystupování na chodník. Člověk tak zůstane v bezpečí a nehrozí jeho pád z vozíku v případě, že nemá zapnutý pás a vozík se mírně nakloní.

 

Vertikalizační elektrické vozíky jsou vyhledávány stále více a více. Jaký je jejich úkol?

Vertikalizační invalidní vozíky jsou mezi imobilními lidmi velmi žádané. Díky funkci vertikalizace totiž dokážou pacienta snadno dostat do vertikální polohy, což znamená, že jej bezpečně dostanou do polohy vestoje. Člověku na vozíčku je tak umožněno povídat si s ostatními z očí do očí.

Bezpečnost a jištění jsou při používání této funkce prvořadé. O vašeho blízkého, nebo o sebe, se vůbec nemusíte obávat. Vozík je zajištěn proti převrácení dopředu i dozadu. Rovněž je jištěn i člověk na vozíčku, takže nehrozí žádný pád. Vertikalizační vozíky většinou mívají vyšší cenu než klasické elektrické vozíky. Jejich výhodou však je, že pacientovi poskytují vysoký komfort a hlavně pocit, který zažije jen málokdy – možnost povídat si s druhým obličejem ve tvář.

 

Elektrické invalidní vozíky hrazené pojišťovnou

Také elektrický invalidní vozík se řadí mezi pomůcky, které jsou hrazeny pojišťovnou. Nárok na něj pacient získá na základě vyšetření a posudku od odborného lékaře. Proplacený může být v plném rozsahu, nebo jen částečně, pokud si pacient vybere vozík dražší, než je částka schválena od pojišťovny. Na nový elektrický vozík má pacient nárok každých 7 let.

Elektrický invalidní vozík bývá předepisován především pacientům, kteří v důsledku svého zdravotního postižení nejsou schopni samostatně ovládat mechanický vozík. Všechny modely elektrických vozíků dostupné v našem e-shopu najdete právě v této kategorii.


Zobrazit celý popis kategorie

Počet výsledků

1 - 7 z 7 produktů

Řazení produktů

Řazení produktů
FILTROVAŤ PRODUKTY
Všechna práva vyhrazena © Igor Vlk - soukromá firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationclockcrosschevron-downmove