Potřebujete pomoci? Zavolejte nám
+421 911 717 966
(Po - Pá: 9:00 - 17:00)
Kategorie produktů
Filtrování produktů

Cena

Cena

Barva

Barva
  • Šedá (4)
  • Hnědá (3)
  • Bílá (1)

Nosnost

Nosnost

Materiál

Materiál
  • PVC
  • nerez
Rozměry

Délka

Délka

Výška

Výška

Šířka

Šířka
Potřebujete poradit?
+421 911 717 966
info@izdrav.cz

Francouzské berle

Pro mnoho lidí jsou berle nezbytným každodenním společníkem, který jim usnadňuje fungování a vykonávání běžných činností. Nezáleží na tom, zda berli potřebujete v důsledku zranění, postižení nebo vyššího věku, vždy vám poskytne oporu, stabilitu při chůzi, a současně pomůže snížit zátěž na postiženou nohu.

 

Francouzské berle pro stabilitu a komfort při chůzi

Mezi dva nejznámější typy berlí patří podpažní (nazývané také německé) a francouzské berle. Podpažní berle jsou vhodné spíše pro krátkodobější používání, například po úrazu nebo zranění. Francouzské berle vám naopak poskytnou oporu i během delšího období. Používají se jednoduše, pohodlně a nezatěžují ramena, což je velkým plusem hlavně pro ty, kteří mají slabší ruce.

 

Jak používat francouzské berle?

Francouzské berle jsou často používány seniory, ale jsou vhodné i pro mladší lidi, kteří potřebují pomoc při chůzi nebo udržení stability. Tento typ berlí je vhodnějším řešením při dlouhodobých problémech – zatěžují totiž jen ruce a odlehčují tlak na nohy.

Používání francouzských berlí je opravdu snadné. Můžete používat jen jednu nebo dvě v závislosti na vašem zdravotním problému. Pokud používáte jednu berli, nezapomeňte na to, že berle se má používat vždy na opačné straně, než je vaše postižená noha. Při chůzi pevně uchopte madlo a opřete se do opěrky. Přenesete tak určitou část váhy do rukou a páteře, což vám pomůže odlehčit nohu a usnadnit pohyb. Vždy je však třeba dát pozor, abyste měli francouzskou berli správně nastavenou.

 

Správné nastavení francouzské berle

Při používání francouzských berlí je důležité, aby:

  • jste se k berle neskláněli směrem dolů – to je znamení, že je vám berle příliš nízká,
  • vám při jejím používání rameno nevystřelovalo příliš vzhůru – tehdy je vám berla příliš vysoko.

Jaká je pro vás ta správná výška berle? Zjistíte to velmi jednoduše. Postavte berli kolmo k zemi ve vzdálenosti několika centimetrů od vašich nohou. Stůjte tak, že budete mít ruce volně svěšené vedle těla. Berla má pro vás správnou výšku tehdy, když vám madlo sahá po ohyb zápěstí a opěrka končí pár centimetrů pod loktem.

Pokud je berle manuálně nastavitelná, můžete si ji na požadovanou výšku upravit sami. Pokud je však zapotřebí mechanický zásah, nikdy berlu sami neupravujte.

 

Doplňky na berle

Jelikož jsou francouzské berle určené k dlouhodobějšímu používání, určitě vás nepřekvapí, že si je můžete „vylepšit“ různými doplňky. Pro zvýšení bezpečnosti si můžete pořídit reflexní prvky, jako například kočičí oko nebo reflektor na berle. Aby se vám s francouzskou berlí chodilo pohodlněji, vyzkoušejte výztuž na rukojeť, opěrku berle, poutka, bezpečnostní lampu nebo řemínek kolem krku.


Zobrazit celý popis kategorie

Počet výsledků

1 - 8 z 8 produktů

Řazení produktů

Řazení produktů
FILTROVAŤ PRODUKTY

Berla 4-bodová

Skvělý pomocník pro lidi se sníženou pohyblivostí a seniory. Poskytuje podporu při chůzi a usnadňuje...

1 404 Kč – 1 642 Kč s DPH
Všechna práva vyhrazena © Igor Vlk - soukromá firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationclockcrosschevron-downmove