Potřebujete pomoci? Zavolejte nám
+421 911 717 966
(Po - Pá: 9:00 - 17:00)
Kategorie produktů
Filtrování produktů

Cena

Cena

Barva

Barva
  • Bílá (14)
  • Chromová (1)

Nosnost

Nosnost

Materiál

Materiál
  • ocel
  • kov
  • PVC
  • hliník
  • nerez
Rozměry

Délka

Délka

Výška

Výška

Šířka

Šířka
Potřebujete poradit?
+421 911 717 966
info@izdrav.cz

Zvedáky

Zvedáky jsou důležitou zdravotní pomůckou pro imobilní pacienty či seniory. Díky nim se jejich každodenní hygiena stává méně náročnou. Manipulace s pacientem nebo seniorem je jednodušší i pro ošetřující osobu, a to ať už v pečovatelských domovech nebo v domácí péči. Ergonomicky navržené zvedáky poskytují pacientovi maximální pohodlí a komfort při provádění hygieny a přesouvání se z jednoho místa na druhé.

 

Jak fungují a na jaké úkony se používají zvedáky pro imobilní lidi?

Zvedáky fungují díky nabíjetelným bateriím. Baterie jsou kvalitní a vydrží mnoho zvedacích cyklů. Výdrž baterie se také odvíjí od hmotnosti pacienta. Na zvednutí těžšího pacienta bude vynaložena větší energie, a tím potřebné častější nabíjení baterií.

Zvedák pro imobilní pacienty má nízkou hmotnost, čímž je zaručena jeho snadná manipulace. V mnoha případech mají zvedáky doživotní záruku na rámy a motory, kterými jsou poháněny. K ovládání zvedáků slouží dálkové ovladače s velkými tlačítky. Velká tlačítka na ovladači ocení zejména senioři se zhoršeným zrakem.

Na trhu dnes najdete více druhů zvedáků, například vanový zvedák, elektrický zvedák a stropní zvedák. Každá z těchto pomůcek má jiné využití. Mezi příslušenství, které se obvykle používá se zvedáky a usnadňuje manipulaci s imobilním pacientem, můžeme zahrnout i rotační pomůcku a zvedací závěs.

 

Vanové zvedáky pro snazší koupání

Elektrické vanové zvedáky pomáhají při sprchování a koupání imobilních lidí. Jsou určeny pro osoby, které mají omezený rozsah pohybu a sezení ve vaně během sprchování pro ně není možné. Sedačka a zádová opěrka na zvedáku jsou ergonomicky tvarované, čímž osobám při používání zajistí pohodlí při provádění hygieny. Okraj sedadla se při spuštění do vany zvedne nahoru a při zvednutí se spustí po okraj vany, což umožní snadné vystoupení.

Jedná se tedy o velmi praktickou pomůcku. Některé vanové zvedáky dokonce nemají ani strohý nemocniční vzhled, a tak díky jejich barevnosti zapadnou do koupelny. Praktická je i údržba zvedáků – všechny potahy jsou odnímatelné, a tak je lze snadno vyčistit. K vanovým zvedákům je dostupné i jiné příslušenství, jako jsou vanová držadla, madla nebo rotační pomůcky, které zajistí ještě větší stabilitu při vstávání.

 

Rotační pomůcka k vanovým zvedákům

Rotační pomůcka se otáčí o 360 stupňů. Otáčením této podložky lze osobu přesně natočit tak, jak pečovatel potřebuje. Kromě toho usnadní imobilnímu pacientovi přesun do vanového zvedáku. Rotační podložka je vyrobena z odolného materiálu a pevně drží na dně vany.

 

Elektrické zvedáky pro transport osoby

Elektrický zvedák pro imobilní pacienty funguje na principu hydraulického zdvihu. Je snadno přenosný a skládatelný. Zvedák má díky velké a pevné konstrukci výbornou stabilitu. Je položen na 4 brzdných kolečkách. Užitečný bývá při přesunu osob z a do postele, a také může být použitý jako vanový zvedák. Důležitou částí elektrického zvedáku je zvedací závěs, který zastabilizuje přenášenou osobu.

 

Zvedací závěs

Zvedací závěsy jsou univerzální pomůcky, které jsou určeny pro elektrický zvedák a stropní zvedák pro imobilní lidi. Jsou ušity z pevné tkaniny, která je odolná proti roztrhání a také je odolná proti vodě. Závěsy udrží celé tělo pacienta, ale dejte pozor: Každý model má přesně stanovenou maximální nosnost. Na upevňovacích pásech bývají ušity smyčky, takže je vždy možné individuální nastavení výšky pro danou osobu.


Zobrazit celý popis kategorie

Počet výsledků

1 - 18 z 18 produktů

Řazení produktů

Řazení produktů
FILTROVAŤ PRODUKTY
Všechna práva vyhrazena © Igor Vlk - soukromá firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationclockcrosschevron-downmove