Potřebujete pomoci? Zavolejte nám
+421 911 717 966
(Po - Pá: 9:00 - 17:00)
Kategorie produktů
Filtrování produktů

Cena

Cena

Barva

Barva
  • Modrá (4)
  • Bílá (2)
  • Černá (1)

Nosnost

Nosnost

Materiál

Materiál
  • Polyester
Rozměry

Délka

Délka

Výška

Výška

Šířka

Šířka
Potřebujete poradit?
+421 911 717 966
info@izdrav.cz

Invalidní vozíky

Invalidní vozík je základní zdravotní pomůckou pro lidi s omezenou schopností pohybu. Právě díky němu se lidé s handicapem mohou přesouvat z místa na místo, dostat se na pracoviště, nebo se účastnit různých kulturních akcí – jednoduše se zapojit do běžných činností dne. Jde o bezpečnou a komfortní pomůcku, bez které by lidé s pohybovým postižením neměli možnost žít tak, jako ostatní. Právě podle druhu postižení, a také podle specifik využívání, rozdělujeme invalidní vozíky na více typů.

 

Jaké typy invalidních vozíků známe?

Invalidní vozíky dělíme podle různých kritérií – nosnost, velikost (pro děti nebo dospělé), podle materiálu, typu (elektrické nebo mechanické), místa používání (interiérové nebo exteriérové), ale také podle toho, k jakým činnostem jsou určeny. Nejzákladnější a nejvyhledávanější typy vozíků podle těchto kritérií, které najdete i u nás, jsou:

  • mechanické invalidní vozíky,
  • invalidní vozíky vhodné i do sprchy,
  • cestovní vozíky,
  • elektrické vozíky,
  • elektrické vertikalizační vozíky,
  • dětské invalidní vozíky – mechanické nebo elektrické.

Klasický mechanický invalidní vozík je ovládán buď ručně nebo jinou osobou. Jedná se o základní typ invalidního vozíku, který však nemusí vyhovovat každému – těžko se s ním manipuluje starším lidem, lidem se slabšími pažemi, ale také osobám s rozsáhlejším postižením.

Mechanické vozíky se vyrábějí ve více typech. Nejuniverzálnějším je klasický invalidní vozík pro denní používání, vhodný do interiéru i exteriéru. Další typy jsou například vozíky vhodné i do sprchy, které zastávají také funkci sprchovací židle, nebo cestovní invalidní vozíky, určené pouze pro převoz pacienta z bodu A do bodu B.

Elektrické invalidní vozíky rozdělujeme na klasické nebo verikalizační – díky nim lze pacienta nastavit do vertikální polohy, která simuluje stání. Oba typy se jednoduše ovládají joystickem a člověku dodávají více obratnosti a samostatnosti. Každý model vozíku má jiné přídavné funkce, které naleznete při popisu konkrétního modelu.

 

Nejžádanější jsou lehké skládací invalidní vozíky. Jak je najít?

Každý vozík má svá specifika a funkce. Nejvyhledávanější je právě možnost složení vozíku, díky čemuž jej lze snadno přepravit v autě nebo odložit v bytě. Pokud s vozíkem manipuluje i druhá osoba, je také důležité, aby byl vozík co nejlehčí.

Váhu a informaci, zda vozík lze složit, vždy naleznete v popisu konkrétního modelu. Funkci složení má dnes už téměř každý model. Jinak je to ale s váhou, ta se většinou liší i od velikosti a maximální nosnosti vozíku – v zásadě tedy platí, že čím větší nosnost bude muset vozík spolehlivě unést, tím bude jeho výsledná hmotnost vyšší.

Pozor: i když budete hledat co nejlehčí model, doporučenou nosnost nikdy nepodceňujte. Po překročení doporučené nosnosti se může vozík začít znehodnocovat, bude obtížné s ním manipulovat a pacientovi hrozí nebezpečí. Při výběru konkrétního modelu vozíku se můžete poradit s prodejcem, případně s lékařem, který invalidní vozík může předepsat i na proplacení zdravotní pojišťovnou.

 

Jak zvýšit komfort na invalidním vozíku? K dispozici je různé doplňkové příslušenství

Doplňkové příslušenství k invalidním vozíkům zlepšuje komfort, zvyšuje bezpečnost a zjednodušuje používání vozíku ať už pro pacienta, nebo pro ošetřovatele. Mezi nejvyhledávanější příslušenství pro invalidní vozíky patří stupačky na nohy, měkký podsedák pro pohodlnější sezení a také bezpečnostní fixační pásy zabraňující pádu.

V letě a na podzim jsou využívány například deštníky na vozíky, které nechrání jen před deštěm, ale i před horkým sluncem. V zimě jsou to zase teplé fusaky nebo rukavice na vozík. Kromě těchto doplňků naleznete v naší nabídce také rampy a náhradní díly na vozíky – například kolečka, pláště na kolečka, sedáky, stupačky a podobně. Díky náhradním dílům není třeba měnit celý vozík vždy, když vyfučí kolečko nebo se porouchá stupačka. Veškeré náhradní díly i příslušenství k invalidním vozíkům najdete také v naší nabídce.


Zobrazit celý popis kategorie

Počet výsledků

1 - 7 z 7 produktů

Řazení produktů

Řazení produktů
FILTROVAŤ PRODUKTY
Všechna práva vyhrazena © Igor Vlk - soukromá firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationclockcrosschevron-downmove