Potřebujete pomoci? Zavolejte nám
+421 911 717 966
(Po - Pá: 9:00 - 17:00)
Kategorie produktů
Filtrování produktů

Cena

Cena

Barva

Barva
  • Bílá (14)
  • Chromová (1)

Nosnost

Nosnost

Materiál

Materiál
  • ocel
  • kov
  • PVC
  • hliník
  • nerez
Rozměry

Délka

Délka

Výška

Výška

Šířka

Šířka
Potřebujete poradit?
+421 911 717 966
info@izdrav.cz

Ostatní příslušenství k invalidním vozíkům

Pro osoby, které každodenně využívají pomoc invalidního vozíku, je důležité, aby se na vozíku cítili bezpečně. Doplňkové příslušenství, které je vhodné pro mechanické a také elektrické invalidní vozíky, zlepšuje komfort, usnadňuje každodenní používání a zvyšuje bezpečnost pro pacienta nebo ošetřovatele.

Doplňky však mohou vozíčkářům mnohokrát nahradit pomocnou ruku od známého či rodiny, a tak se mohou stát samostatnější. Vhodné příslušenství dokáže usnadnit každodenní vycházky ven, cestu do práce nebo účast na různých společenských akcích. Každý doplněk má odlišné využití dle specifických potřeb imobilního člověka. Které doplňky jsou ty nejvyhledávanější?

 

Pončo nebo pláštěnka s rukávy do deště

Při plánování procházky, hlavně v letním období, nás na cestách či výletech může překvapit déšť. Déšť bývá mnohdy nepředvídatelný hlavně v letním období. S invalidním vozíkem je někdy obtížné se rychle schovat, aniž by člověk do nitky nezmokl.

Při sbalení si kvalitní pláštěnky nebo ponča se však i procházka v mírném dešti i slabém mrholení změní na příjemnou. Pončo a pláštěnky jednoduše rozprostřete přes velký otvor kolem pacienta a zazipujete až ke krku. Důležitou částí ponča je také kapuce, která před špatným počasím ochrání i hlavu.

 

Deštník na invalidní vozík

Tento doplněk pro invalidní vozíky splňuje hned dvě funkce - je totiž vhodný do každého ročního období. Ochrání vás před deštěm i před prudkým slunečním zářením. Rozprostírá se jednoduchým tlakovým mechanismem. Vestavěný uzamykací kloub umožňuje otáčení deštníku a přizpůsobení místa zakrytí. Pevné látky deštníků jsou navrženy tak, aby odolaly silným větrným podmínkám. Součást každého balení bývá instalační adaptér. Deštníky lze připevnit na invalidní vozík, chodítko i rolátor.

 

Pevné a pohodlné fixační pásy

Fixační pásy, které se často nazývají také stabilizující popruhy, slouží k upevnění pacienta v invalidním vozíku. Tyto stabilizační pásy zabrání sklouznutí z vozíku a pomáhají při správném držení těla během sezení. Na méně kvalitních modelech bývá délka popruhů nastavitelná pomocí suchého zipu. Modely z naší nabídky se však nastavují na zadní straně sponami, které do sebe pevně zacvaknou. Nevzniká tedy riziko, že by se odjistili. Osoba na vozíku se tak bude cítit bezpečně a v pohodlí.

 

Teplé fusaky pro chladnější počasí

Lidé, kteří delší dobu sedí na invalidním vozíku, mohou častěji pociťovat chlad. Právě na dny, kdy je venku ošklivě nebo chladno, byly navrženy teplé fusaky a zateplené vaky. Vak s kvalitní podšívkou poskytuje a udržuje teplo ve spodní části těla. Fusaky jsou vyrobeny z nepromokavých materiálů, a tak poskytnou dočasnou ochranu i během sněžení nebo deště. Pro snadné používání a manipulaci bývá po celé délce vaku našitý zip.

 

Tašky pro invalidní vozíky

Speciální tašky, síťky a batohy jsou přizpůsobeny tak, aby se daly jednoduše zavěsit na invalidní vozík. Tento typ příslušenství je velmi užitečný. Právě nakupování totiž bývá pro lidi na invalidním vozíku opravdu problematické. Často totiž nakoupené věci nemají kam odložit. Pevná taška či batoh se postarají o to, aby si člověk nákup v bezpečí donesl domů.

 

Rukavice pro invalidní vozíky

Rukavice jsou navrženy tak, aby chránily ruce lidí samostatně používajících mechanický invalidní vozík. Kvůli každodennímu ovládání vozíku rukama totiž mohou trpět otlaky. Rukavice bývají většinou vyrobeny z kůže. Některé typy mají navíc gelové vložky, které jsou přesně umístěny na nejvíce namáhaných oblastech ruky. Efektivně tak ochrání od každodenního mechanického namáhání a poskytují určitou „měkkost“ při ručním ovládání vozíku.

 

Stolek uzpůsobený pro invalidní vozíky

Na dobré jídlo i voňavou kávičku se čas najde vždy. Pro takový typ občerstvení kdykoli a kdekoli je přizpůsoben plastový stolek. Ten se snadno připevní o loketní opěrku vozíku a vyklopí se vždy, když bude člověku na vozíku chtít nebo potřebovat. Vozík lze snadno složit k boční opěrce nebo zcela odmontovat. Má navíc zabudované velmi užitečné prohloubení pro hrníček, které zaručí stabilitu nápoje a tím předchází jeho rozlití.

 

Inkontinenční podložka

Na závěr vám představíme inkontinenční podložku. Je vhodná zejména pro starší lidi nebo pacienty s rozsáhlejším postižením. Plní funkci ochrany křesla invalidního vozíku při případné inkontinenci. Vysoká absorpční schopnost jistí pacienta a nezanechá na povrchu sedačky žádné znečištění. Materiál, který se nachází ze spodku podložky, bývá neklouzavý a zaručuje, že podložka ze židle či invalidního vozíku nesklouzne a zůstane tak na svém místě.


Zobrazit celý popis kategorie

Počet výsledků

1 - 18 z 18 produktů

Řazení produktů

Řazení produktů
FILTROVAŤ PRODUKTY
Všechna práva vyhrazena © Igor Vlk - soukromá firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationclockcrosschevron-downmove