Deštník s holí
Skvělý pomocník pro lidi se sníženou pohyblivostí a seniory. Poskytuje podporu při chůzi a usnadňuje...
1 167 Kč s DPHVycházkové hole jsou praktickou pomůckou pro seniory, pacienty s dlouhodobými zdravotními problémy ovlivňujícími chůzi, nebo pro všechny ostatní, kteří by v důsledku různých příčin mohli při chůzi ztratit rovnováhu a upadnout. Nejčastěji je používají právě senioři. Ti kvůli vyššímu věku nemají tak dobrou koordinaci pohybu, bolí je klouby a potřebují oporu při chůzi.
Hole tedy pomáhají udržet stabilitu při stání, jsou nápomocné při chůzi a částečně dokáží poskytnout pomoc i při vstávání nebo sedání. Pacientovi jednoduše dodávají ztracenou jistotu a bezpečnost při vykonávání běžných činností dne. I díky nim dokáže osoba zůstat samostatná a mobilní.
Pro správné používání hole je důležitá zejména její výška. Musí být přesně přizpůsobena na výšku pacienta, protože jen tehdy bude sloužit tak, jak má. Nesprávně nastavená vycházková hůl může omezit její funkčnost, přičemž nenabídne ani požadovanou úlevu při chůzi.
V zásadě platí, že výška hole by měla sahat po zápěstí v obutém stavu. Nesmí být nižší, aby se k ní pacient nemusel sklánět, ale zároveň by zápěstí neměla ani převyšovat, jelikož se pak o ni bude pacientovi špatně opírat a neposkytne mu potřebnou stabilitu. Jak nastavit optimální výšku hole?
Právě naměřená délka by měla následně odpovídat délce vaší hole. Po dohodě vám ji na míru zkrátíme i my.
V naší nabídce máme na výběr různé hole na chození, mezi nimi i několik exkluzivních modelů holí v různých vzorech, barvách a s všelijakými rukojeťmi. Tyto hole mají elegantní vzhled, a tak budou dokonce působit jako módní doplněk. Hodí se seniorům, ale i mladším lidem, kteří kvůli svému handicapu musí hůl používat dennodenně.
Možná se to nezdá, ale i používání hole má své správné zásady. Na co je třeba myslet, abyste ji používali správně?
> Správná strana: Hůl vždy používejte na opačné straně, než je vaše zraněná či postižená noha. Při chůzi by se měla hůl nacházet vždy blízko těla, ne šikmo směrem ven.
> Maximální tělesná hmotnost: Respektuje maximální nosnost hole stanovenou výrobcem. Pokud bude hůl používat těžší člověk, hrozí její znehodnocení nebo dokonce zlomení.
> Žádné mechanické změny: Hůl nedoporučujeme zkracovat samostatně, jelikož po mechanickém zásahu již neručíme za její bezpečnost. Ze stejného důvodu se mohou s holí používat pouze originální náhradní díly a originální příslušenství. Pokud potřebujete hůl zkrátit, my vám ji upravíme na míru.
> Skladování: Nikdy hůl neskladujte v bezprostřední blízkosti zdrojů tepla, jako jsou kamna či ohřívače. Vlivem vysokého tepla by mohl materiál začít pracovat a hůl by se mohla znehodnotit.
> Poškozená pomůcka: Pokud je hůl jakkoliv poškozená (nalomená nebo ohnutá), v žádném případě ji dále nepoužívejte. Nemusí totiž již nabízet potřebnou stabilitu.
Je nějaký rozdíl mezi berlemi a holemi? Určitě ano. Berle se většinou používají v rekonvalescenci při úrazech nebo operacích. Dlouhodobě se používají jen francouzské berle, a to například i při onemocněních nebo problémech, které postihují obě končetiny.
Hole jsou zase vhodné spíše pro lidi, kteří potřebují tvz. „třetí nohu“, a tedy hledají stabilitu a oporu při chůzi. Většinou jsou to právě senioři, kterým hůl dává potřebnou jistotu, jakou jim už jejich nohy neposkytují. Hole však nemusí používat jen starší lidé, ale prakticky kdokoli, kdo má problém s chůzí či stáním. Velmi vhodnou pomůckou budou i pro cukrovkáře, kterým se může často točit hlava, nebo pro lidi pod vlivem velmi silné medikamentózní léčby.
Vytvořila digitální agentura Ametica.