Potřebujete pomoci? Zavolejte nám
+421 911 717 966
(Po - Pá: 9:00 - 17:00)
Kategorie produktů
Potřebujete poradit?
+421 911 717 966
info@izdrav.cz

Přenosné WC pro seniory – jak vybrat ideální toaletní křeslo pro vašeho blízkého?

Datum publikace: 29. února 2024

Zdravý člověk se většinou jen zřídka zamyslí nad věcmi, které dělá automaticky. Ráno vstanete, jděte na toaletu, do koupelny a pak váš den může začít. Imobilní pacienti a senioři jsou však často i při těchto základních úkonech odkázáni na pomoc druhých lidí a používání speciálních pomůcek. Mezi takové pomůcky patří i přenosné WC pro seniory a imobilní lidi. Jejich úkolem je v co největší možné míře usnadnit pacientovi používání toalety a dopřát mu dostatek soukromí a pohodlí.

Jak fungují přenosné WC pro imobilní lidi a seniory?

Jak jsme již zmínili v úvodu, hlavním úkolem WC židlí je usnadnit pacientovi provádění malé i velké potřeby. Jsou skvělou pomůckou pro ty pacienty, kteří dokáží bez pomoci sedět, ale jejich zdravotní stav jim neumožňuje použití klasické toalety. Vizuálně připomínají WC židle klasická křesla. Jsou však speciálně upraveny a opatřeny opěrkami a odnímatelným kbelíkem.

V sedací části se nachází výřez, právě pod kterým najdete zmiňovaný kbelík. V případě potřeby stačí odstranit sedák a křeslo je připraveno k použití. Po provedení potřeby jednoduše vylijete obsah mísy a vrátíte sedák na své místo.

toaletni kreslo pro seniory

Pro koho je toaletní židle vhodná a podle čeho ji vybírat?

Toaletní křesla jsou vhodná v podstatě pro kteréhokoli pacienta nebo seniora, který má problémy s pohybem, například z důvodu:

  • zdravotního stavu (onemocnění a úrazy),
  • vyššího věku,
  • tělesného postižení,
  • pooperačního stavu.

Tyto pomůcky do koupelny umožňují provádět potřebu v soukromí – mohou být umístěny v koupelně, ale například i v pokoji či jiné místnosti domu. Snad největší výhodou těchto křesel je, že je můžete přesouvat. Statická křesla přenesete, ta s kolečky jednoduše přesunete tam, kde je budete potřebovat.

Při výběru přenosné WC židle byste měli vždy brát v úvahu zdravotní stav osoby, která ji bude používat. Dále je třeba vybrat správné rozměry a výšku toaletního křesla, aby se z něho vašemu blízkému dobře vstávalo. Nezanedbatelné jsou také parametry jako hloubka sedáku, váha křesla a jeho nosnost. Různé modely křesel mohou mít totiž různé rozměry – některé jsou užší, jiné nižší či naopak vyšší.

prenosne WC

Jaké typy přenosných WC pro seniory jsou dostupné?

Kromě parametrů jako jsou výška, šířka či nosnost si můžete vybrat také z více typů toaletních křesel. Myslete především na to, jaké potřeby má váš blízký či pacient a vybírejte tak, abyste mu křeslem co nejvíce usnadnili provádění potřeby. Jaké typy přenosných WC jsou dostupné?

Toaletní židle statická

Statické toaletní židle jsou oblíbené pro jejich stabilitu. Jsou vyráběny s konstrukcí z kovu nebo dřeva, což zaručuje jejich pevnost. Zároveň se při výrobě dbá i na to, aby křesla nebyla těžká, a tedy aby se s nimi dobře a snadno manipulovalo. Tyto přenosné WC jsou často vybaveny vyztužením a opěrkami na ruce i záda. To umožňuje pohodlné sezení i po delší dobu.

Některé nepojízdné WC židle mají pevnou výšku, jiné jsou výškově nastavitelné. Díky tomu je umíte přizpůsobit přesně potřebám vašeho blízkého. V našem sortimentu najdete také skládací nebo rozkládací WC židle.

Toaletní křesla pojízdná

Pokud hledáte takové křeslo, ve kterém bude vašeho blízkého možné přesouvat po domácnosti, vybírejte z pojízdných WC židlí. V principu fungují stejně jako statická křesla, disponují však kolečky. Vizuálně mohou některé modely připomínat invalidní vozíky s výřezem a odnímatelným kbelíkem na stolici a moč. Vyráběny jsou z kvalitních a odolných materiálů, přičemž mnohé jsou použitelné také jako sprchové židle.

Pojízdná WC křesla sprchová

Některá pojízdná toaletní křesla jsou vyrobena nejen z odolných, ale dokonce i voděodolných materiálů. Jsou tedy upraveny tak, abyste je mohli používat i jako židle do sprchy. U tohoto typu křesel jde v podstatě o kombinaci vozíku, toaletního křesla a sprchové židle.

Všechna práva vyhrazena © Igor Vlk - soukromá firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationclockcross